Ettevõtja Urmas Sõõrumaa ei tööta enam raha pärast ja innustab teisigi äri ajama vabalt, ilma hirmudeta, rääkis ta Ärikatla korraldatud ebaõnnestumiste päeval.
- Urmas Sõõrumaa sõnul ei tohi äri ajades mõtetega krampis olla. Foto: Raul Mee
Ettevõtja
Urmas Sõõrumaa ütles, et ei kavatse enam ühtegi äriprojekti raha pärast ette võtta.
Ta meenutas, et ettevõtlus ei ole tal alati libedalt läinud. „Olen üle elanud kaks kriisi. Esimene neist 1997–1998, teine nüüd,” ütles Sõõrumaa, kelle sõnul tagab edu õige suhtumine. „Kui midagi ebaõnnestub, siis mõelge, et ahhaa, mis ma sellest asjast õppida saan, milleks see hea oli.”
„Kui oled ise valmis, siis head asjad tulevad sinu juurde. Pead lihtsalt oskama neid visualiseerida, eesmärgiks püstitada ja siis ilma krampideta nende poole minna. Kui me lähme mõttega krampi, siis me teame, kuidas nende krampis asjadega on. Tuleb ennast vabaks lasta, mitte karta,” selgitas Sõõrumaa.
Soome tööle ei lähe
Sõõrumaa meenutas, et enne ettevõtjaks hakkamist oli ta Soomes palgatööline. „Kuigi palk oli hea, siis mõtlesin, et nüüd lähen koju, keskendun ühele asjale 15-16 tundi päevas. Enne töötab soomlane mulle, kui lähen mina Soome tagasi tööle,” meenutas ta.
Alustades ei teadnud Sõõrumaa ettevõtlusest põhimõtteliselt midagi. „Esimese rahaga ei osanud kohe midagi peale hakata. Kas peaks panema taskusse või kuhugi kirja? Mingisuguseid teadmisi polnud,” kirjeldas Sõõrumaa. „2007. aastal andsin juba tööd 20 000 inimesele, kellest pool olid Venemaal ja Ukrainas.
G4S tootis sellel ajal omanikele 2 miljonit eurot kasumit kuus. Mul oli veel ka elektrijaam, mis tootis 1 miljon eurot kasumit kuus," meenutas Sõõrumaa konverentsil.
Ebaõnnestumise päev toimus laupäeval Tallinnas Kultuurikatlas.
Seotud lood
Turvafirma USS Security konkurentide hinnangul võib firma omanik Urmas Sõõrumaa valmistuda ettevõtte müügiks. Sellele viitab eile omanikeringis toimunud muutus.
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.